Zdrowie
Zielona herbata

Herbata – godny zamiennik kawy

Kto z was jest w stanie wyobrazić sobie poranek bez kubka pysznej, gorącej kawy? Dostarczanie organizmowi codziennej dawki kofeiny dla wielu osób stało się rytuałem. Czasem warto jednak zboczyć z utartych szlaków i spróbować czegoś nowego. Nawet, jeśli wcale nie jest to do końca nowe. O czym mowa? Oczywiście o herbacie. Ten znany od wieków bursztynowy napój może spokojnie zastąpić nam kawę.

Według naukowców, filiżanka zielonej lub czarnej herbaty wspomaga pracę mózgu i dodaje energii. Oddziaływanie herbaty na pracę ludzkiego mózgu postanowili zbadać eksperci z Newcastle University. Sięgając po czasopismo “Nutritional Neuroscience” można było zapoznać się z wynikami ich pracy.

Okazało się, że herbata poprawia aktywność mózgu, wzmacnia pamięć i koncentrację, a także wzmaga zapał do pracy. Prócz tego, pozytywnie wpływa na szybkość podejmowania decyzji. W tym drogocennym napoju znajdują się także niezwykle wartościowe substancje – takie jak flawonoidy. Prócz tego, że mają one dobroczynny wpływ na kondycję mózgu, to działają przeciwzapalnie, pomagają zapobiegać cukrzycy typu 2, a także usprawniają działanie układu krwionośnego.

Nic dziwnego, że cudowne właściwości herbaty doceniane są na świecie już od wieków. Wystarczy przyjrzeć się azjatyckim rytuałom jej picia. Nasi wschodni sąsiedzi traktują ten napój z należną czcią, a spokojna atmosfera, która towarzyszy jego spożywaniu, sprzyja relaksowi – co także pozytywnie wpływa na wydajność umysłu.

Share this Story
  • Zielona herbata
    Zdrowie

    Herbata – godny zamiennik kawy

    Kto z was jest w stanie wyobrazić sobie poranek bez kubka pysznej, gorącej kawy? Dostarczanie organizmowi codziennej dawki kofeiny dla wielu ...
Load More Related Articles
Load More By Jacek Pasewicz
Load More In Zdrowie
  • Ewelina

    Herbata nie jest dobrym zamiennikiem kawy. Najlepsze efekty pobudzające osiągam z pomocą żeń-szenia. Stosuję wyciąg z trzech rodzai tego korzenia Gold żeń– szeń complex i czuję, że działa. Niezwykle mi pomógł na zmęczenie i brak koncentracji, wzrosła też moja kondycja fizyczna. Zaczęłam go stosować bo odczuwałem znużenie i brak sił na cokolwiek niezależnie od dawki snu, a teraz mam mnóstwo energii i siły przez cały dzień.

Check Also

Jednorazowy kubek na kawę nie jest eko!

Jeśli czytasz teksty na tym portalu, jesteś osobą ...